Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolené Mácháč

29. 4. 2007
Obrazek
                                      MÁCHÁČ
Když jsme měli děti asi ve věku od 6-15 let,začali jsme jezdit na společné rodinné dovolené.Našli jsme 2 chalupy poblíž Máchova jezera.Jezdili jsme sem asi 4 roky a bylo to príma.Moje a Zdeny rodina okupovala vždy společně tu větší chalupu,kdy rodiče spali pohodlně v patře na postelích a děti,respektive kluci si ustlali ve velké kuchyni na zemi a nebo,když bylo krásně spali venku pod přístřeškem.Mileny rodina měla menší chalupu u které bylo velké kryté posezení s grilem,kde jsme denně sedávali a grilovali.A že jsme grilovali možné i nemožné.Děcka pak už vymýObrazekšlela ptákoviny jako grilované špagety,knedlíky od oběda atd.
Protože jsme si sebou brali kola,jezdili jsme na Mácháč na kolech,později my ženský autem,protože jsme fungovaly jako zásobování.U vody jsme si užili spousty srandy,jako stavění  živých soch z písku,kdo dřív utopí Kikinu-dceru Mileny,plavba po jezeře na šlapadlech a sledování okolí jako nuda pláž,...no a chlapi okukování nahých Němek.Děcka trhali plavky na zkluzavkách,brouzdali okolo stánků s jídlem,ačkoliv zásob bylo dost.
Někdy jsme místo k vodě vyráželi na výlety do okolí.Byli jsme střídavě na Bezdězu-někteří,v nedalekých stájích u koní,na hrad Houska jsme bloudili "zaručenou" zkratkou Ládi-no Láďovi zkratky se staly pověstnými.Za vše hovoří moje nezapomenutelná hláška:"Kdo dal Láďovi do ruky tak nebezpečnou zbraň jako je mapa?!!!"
Nebo jsme si prostě udělali sportovní den u chalup. Šipky,přehupování naObrazek houpačce,házení na koš,ping pong,badbington,ruský kuželník a oblíbený pavoučí fotbal-naše roztleskávačky neměli chybu.
Nezapomenutelné byly večery u grilu,kde se nejdříve podávala společná večeře a po té se tam hráli karty a popíjelo,a děcka lovili komáry a vosy.
Prostě spousta vzpomínek,zážitků.
Děti už odrostly,dospěly,takže společné rodinné dovolené zkončily.Vlastně nezkončily,ještě je tu jedna poslední společná všerodinná dovolená a to v  roce 2004 v jižních Čechách.Ale to v dalším příspěvku.
                                          

Obrazek

        ...a tady máš spojku,brzdu a plyn,jen změnu směru musíš ukazovat rukama

 

Náhledy fotografií ze složky Dovolená Mácháč

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dowolenka

(misa, 14. 6. 2008 12:00)

ja jsem byla na machaci a nudila jsemn se tam hruza ale jezero mmne bawolo